Podróż do Las Vegas. Jak zrobić to najtaniej?

Las Vegas to jedno z miast w USA, wokół którego narosło już wiele legend. Uznawane jest za światową stolicę hazardu; często określane mianem miasta, które nigdy nie śpi. I rzeczywiście, rozświetlone, luksusowe kasyna, drogie hotele i kluby, sprawiają, że turystom szkoda tracić czasu na sen. Legendarna sława miasta hazardu sprawia, że udać się do niego chciałoby wielu, choć koszt wyjazdu z Polski wydawać się może całkiem duży. Jak spełnić marzenie o odwiedzeniu Las Vegas i zrobić to mniejszym kosztem?

Na czym najlepiej oszczędzić?

Nie jest żadną tajemnicą, że w podróżach z Polski do USA jednym z najdroższych elementów jest sam przelot. Bilet lotniczy w obie strony zazwyczaj kosztuje od około 2000-2200 złotych, choć kupując bliżej wylotu zapłacić można zdecydowanie więcej. Oczywiście szukając tańszych biletów należy kierować się zwykłymi zasadami, czyli planować wyjazd w tych miesiącach, z których loty są najtańsze, szukać promocyjnych ofert (np. z lotem przesiadkowym, które często są najkorzystniejsze), lub liczyć na oferty typu last minute, które znaleźć można na różnych portalach typu np. Hot Wire.

Niektórzy polecają metodę “na strajk”, czyli: znaleźć linię lotniczą, która planuje strajk i wykupić (oczywiście nadal w dobrej cenie) loty w te dni, kiedy z powodu strajku mogą one zostać odwołane. Wtedy, zgodnie z prawem międzynarodowym, w przypadku odwołania lotu, uzyskać można zwrot bliski cenie biletu, a przewoźnik musi nam zagwarantować kolejny przelot we własnym zakresie, a do tego zwrot kosztów za zakwaterowanie. Nie każdy się na to porywa, ale perspektywa pozostania w mieście np. dzień dłużej i jeszcze uzyskania zwrotu sporej części ceny biletu jest kusząca.

Nocleg w Las Vegas

Drugim elementem, który ma wpływ na całą cenę wyjazdu, są noclegi. Z pewnością do tańszych nie należy spanie w pięciogwiazdkowy hotelu, ale już hotele o niższym standardzie w przyzwoitej klasie ekonomicznej wynająć można od około 100-130 zł za dobę (dla dwóch osób). Nie jest to więc bardzo drogo, a często w dogodnej lokalizacji w samym centrum miasta. W sieci mamy obecnie mnóstwo porównywarek cen i portali, które służą do rezerwacji tanich pokoi, dlatego znalezienie odpowiedniego i atrakcyjnego cenowo zakwaterowania nie stanowi problemu.

Inną opcją jest wynajem mieszkania od osób prywatnych za pośrednictwem popularnego serwisu Airbnb. Tu z pewnością znajdziemy przyzwoity nocleg w cenie do 150 złotych za pokój.

Wyżywienie i atrakcje

Atutem noclegu w prywatnym mieszkaniu jest możliwość samodzielnego przygotowywania sobie posiłków. A to przecież jedzenie jest kolejnym składowym ogólnej ceny wyjazdu. Wiadomo, że wybierając się na wycieczkę do Las Vegas nie odmówimy sobie posiłku w restauracji, ale osoby poszukujące wyjazdu w ekonomicznej wersji z pewnością ucieszą się z możliwości zrobienia zakupów w markecie i zjedzenia na śniadanie przygotowanej przez siebie jajecznicy. To tańsze niż śniadanie w hotelu, a do tego odchodzą koszty związane z obsługą kelnerską, które często są doliczone do rachunku.

Na jedzeniu “na mieście” także można oszczędzić wybierając tańsze knajpki i np. fast foody. Wiadomo jednak, że nikt nie jest w stanie żywić się frytkami lub pizzą przez kilka dni, dlatego zaplanujmy posiłki z sensem. Jedzmy śniadanie przygotowane przez siebie, róbmy kanapki na miasto, które zjemy popijając kawę w parku, a droższe, restauracyjne dania, zostawmy na późne popołudnie lub wieczór, kiedy będziemy chcieli wyjść na nocny podbój miasta.

Co do atrakcji – na nich nie oszczędzajmy. Po to w końcu jesteśmy z stolicy hazardu, by poznać nieco życie, jakie tam panuje. Ale polujmy na zniżkowe i darmowe wejścia, które znajdziemy w sieci lub na mapkach i ulotkach w informacji turystycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *