Później się spakuję… czyli jak to zrobić w 30 minut?!

Nie oszukujmy się. Nikt nie lubi się pakować. Chcemy to mieć po prostu z głowy. Leniwi odkładają pakowanie na ostatnią chwilę, a potem stwierdzają, że dokończą rano przed wyjazdem. Na perfekcjonistów gotowa walizka czeka tydzień przed podróżą, a oni ze spokojem analizują czy na pewno niczego nie zapomnieli. A czasami po prostu decydujemy się na wyjazd w ostatniej chwili. Więc jak to zrobić sprawnie i szybko? Oto kilka rad, które ułatwią wam życie:

  1. Dobry plan to podstawa

W momencie pakowania o miejscu, w które się wybieramy wiemy już wszystko. Wiemy czym jedziemy, gdzie śpimy i jak długo będzie trwał nasz wyjazd. Sprawdziliśmy pogodę i poczytaliśmy porady. Warto sporządzić listę rzeczy, wpisując na nią nawet taki banał jak paszport. To niejednemu uratowało wakacje.

  1. Bierz tylko tyle, ile jesteś w stanie unieść

Priorytetem powinna być swoboda i możliwa samodzielność. Warto pamiętać, że nawet w najbardziej komfortowej podróży są momenty, w których musimy przemieszczać się z naszym bagażem. Lepiej zrezygnować z niektórych przedmiotów, niż nie być w stanie unieść swoich rzeczy i bez przerwy potrzebować czyjejś pomocy.

  1. Wygoda i spokój

Dużo praktyczniej podróżuje się z jedną sztuką bagażu, którą możemy mieć cały czas na oku, i której nie zapomnimy nawet w najbardziej stresującym momencie, bo zwyczajnie nie mamy do pilnowania niczego więcej. Jeśli wiemy, że będziemy przemieszczać się na nogach, dużo lepiej od walizki na kółkach sprawdzi się plecak.

  1. Limity

Coraz częściej podróżujemy samolotami, a linie lotnicze mają swoje ściśle określone zasady. Warto się z nimi zapoznać, żeby uniknąć niepotrzebnego stresu czy dopłat na lotnisku. Należy pamiętać o ograniczeniach dotyczących płynów i obowiązujących w Europie zasadach przewożenia kosmetyków w hermetycznych woreczkach.

  1. Na każdą pogodę

Nawet jeśli wybieramy się w tropiki, warto wziąć coś „na wszelki wypadek”, czyli na przykład sweter, który uratuje nas przed klimatyzacją w samolocie, czy długie spodnie na ochronę przed komarami w długie upalne wieczory.  Zawsze warto mieć ze sobą coś przeciwdeszczowego.

  1. Zawsze ze sobą

Rzeczy, z których możemy zrobić pożytek w każdym miejscu na świecie to: strój kąpielowy i wygodne buty.  Nie ważne dokąd się wybieramy, zawsze może się znaleźć jakaś woda lub góra do zdobycia. Oprócz tego zawsze warto mieć przy sobie książkę, notatnik, ulubioną muzykę zgraną na telefon, lub cokolwiek co umili nam chwile oczekiwań – w podróży zdarza się ich wiele.

  1. Apteczka

Apteczka podróżnicza powinna być zawsze spakowana i przekładana z bagażu do bagażu. Warto mieć w niej podstawowe leki, oraz preparaty przydatne w miejscu, w które się wybieramy (np. krem z filtrem czy repelent).

  1. Bez tego ani rusz

I na koniec najważniejsze. Bezwzględnie pamiętać musimy o: dokumentach, biletach, portfelu z kartą płatniczą, telefonie i ładowarce. Ten zestaw najlepiej zapakować do nerki, która zapewni im większe bezpieczeństwo.

Nie da się tak naprawdę stworzyć praktycznego podręcznika ekspresowego pakowania walizki. Wszystko zależy przecież od naszej destynacji, czasu trwania i charakteru podróży. Co innego potrzebne nam na surwiwalu w lesie, a co innego na wakacjach w ekskluzywnym kurorcie. Jednak mając w tyle głowy powyższe punkty, pakowanie powinno pójść znacznie sprawniej. Pamiętajcie o najważniejszym – zapakujcie uśmiech, bo przydaje się w podróży bardziej, niż cokolwiek innego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *